Mikrovalovna pečica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. avg 2007 7:30

Jelenckova je napisal/a:
Kuhanje v mikrovalovni ni ravno zdrava zadeva. Raje jo uporabljajte za odtajevanje, če jo že rabite, za gretje vode (pa še to el. plošča manj štroma požre-pisalo v reviji Vip!),...kuhala pa jst ne bi. Jelenckova

Jelenckova,

to ne drži. Ni ne zdravo ne škodljivo. 

ežoj

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. avg 2007 9:34

Sem opazila, da je v bazi nekaj receptov za mikrovalovko. Žal nimam pluskota za posredovanje vseh rcp. Bi bil kdo tako prijazen in jih nanizal? Glede na iskušnje prijaznih ljudi tu, se v naprej zahvaljujem! ham-njam

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. avg 2007 13:16

No, a ima mogoče kdo tako mikrovalovko ali pa navodila? LP! fakin712

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. avg 2007 14:43

Ej, fakinova,

kot da ste nabavile jedarski reaktor. Tista pečica ima  800 W mikrovalov v petih stopnjah in 1100 W žar. Navodila gor, navodila dol, verjetno se vkluči vsako posebej ( torej le mikrovalovi ali le žar ) in tudi skupaj. Če delaš samo z mikrovalovi, ker imač pečico, velja vse kar že veš, edino so časi morda različni, zaradi morebitne razlike v moči. Če dela le žar tu itak ni kaj komentirat. Če kombiniraš, pol se drži logike: mikrovalovi bojo živilo skuhali znotraj, žar dodaš da dobiš skorjo in zapečeš površinsko. Časi, ki so navedeni v navodilu itak ne držijo, trba bo iz izkušenj ugotoviti kako delati.

Jaz imam pečico sharp r-898, navodila so mal bolj komplicirana kot za upravljanje airbusa. Pečica ima spodnji in zgornji žar, mikrovalove in vroč zrak in vse možne kombinacije. Začel sem tako, da sem delal kar po navodilu. Reezultat: krompir surov, enako meso.......Po večkratnih poskusih sem odnehal po navodilu in delam posvoje. Zdi se mi: mikrovalovi so uporabni edino za odmrzovanje in morda pogrevanje ( pravim morda, ker se mi zd, da se okus nekatere pogrete hrane spremeni ). Žare ne potrebujen, uporabljam le pečico na vroč zrak, ravno danes merim temperature v pečici, za določeno nastavitev. 

Če misliš da težim, oprosti 

ežoj

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

4. avg 2007 16:00

Jernej, se strinjam. Vse tisti mikrovalovi tako plasijo. Ja sem prav rada dalala biskvit v moji mikrovalovki z zarom, je bil narejen v 10 minutah. Sedaj jo z veseljem uporablja moja mama in je res super. Jerneja USA

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. avg 2007 20:00

Ežoj, jaz vse razumem. Tudi to vem, da je moč mikrovalov 800 W, saj nisem z Marsa priletela. Ampak enostavno je vse elektronsko in verjemi, da je res zelo šlampasto napisano. Jaz ne potrebujem navodil, ker jaz imam Sharpovo mikrovalovko in ni problema kaj nastavit, ker so navodila napisana, da bi jih razumel tudi otrok. Kolegica ni nabavila jedrskega reaktorja, pa tudi, če bi ga verjamem, da bi bila navodila zanj, bolj enostavno napisana. Torej, če ima kdo slučajno takšno mikrovalovko in je bolj vešč ravnanja z njo, bi prosila za nasvet, vse ostalo me pa ne zanima. LP! fakin712 Sporočilo je spremenil(a) fakin712 dne 04. avg 2007 20:00:50

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. avg 2007 22:13

Jaz jo tudi uporabljam že kar neki časa, pa sem še živa. Enkrat so mi neki medicinci razlagali, da to ni preveč zdravo. No, saj tud maslo ni preveč zdravo, pa ga uporabljamo, a ne? Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. avg 2007 8:13

Moj kolega pravi: Najbolj nevarno je živet. Pa veste zakaj?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti